Założenie spółki przez obcokrajowca

Osoby przyjeżdżające z zagranicy i chcące założyć spółkę w Polsce, mają taką możliwość. Jakie formy prawne spółek mogą wybrać?  
 
Obcokrajowcy mogą w Polsce prowadzić firmę w formie z ograniczoną odpowiedzialności akcyjnej, spółki komandytowej lub komandytowo-akcyjnej.  
 
Najczęściej wybieraną formą jest spółka z o.o., należąca do spółek kapitałowych, stosunkowo łatwa do założenia. Założenie spółki z o.o. przez cudzoziemca, wymaga od niego minimalnego kapitału zakładowego wynoszącego 5000 złotych. Obecnie możliwości założenia spółki z o.o. są dwie: sposób elektroniczny z wykorzystaniem wzorca umowy udostępnionego w systemie teleinformatycznych (tzw. S24) albo metodą tradycyjną sporządzając umowę spółki przed polskim notariuszem. 
 
Jeszcze niedawno do rejestracji spółki z o.o. w trybie S24 obowiązkowe było podanie numeru PESEL, którego nie posiadają obcokrajowcy (z wyjątkiem osób, które mają kartę pobytu w Polsce oraz tych, którym nadano PESEL). Teraz jednak w systemie teleinformatycznym pojawiła się opcja rejestracji spółki przez cudzoziemców.   

Jeśli myślisz o założeniu własnej działalności lub zakupie gotowego już podmiotu gospodarczego, koniecznie zapoznaj się z ofertą naszej firmy. Zajmujemy się zarówno sprzedażą spółek, jak i ich rejestracją w bardzo atrakcyjnych cenach. Nasi eksperci zajmują się sporządzeniem całej dokumentacji, jak również umówieniem spotkania z notariuszem. Klientowi pozostaje zjawić się na jednym spotkaniu, na którym sfinalizowana może być owa transakcja.