Kupić czy zarejestrować spółkę?

Jeśli już zdecydujemy się na spółkę z o.o. Pojawia się pytanie – jak najszybciej ją otworzyć? Czy zarejestrować spółkę (do wyboru dwa warianty: samodzielna rejestracja lub pomoc doradcy) czy może postawić na zakup gotowej spółki?

Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nie należy do łatwych zadań. Proces zakładania spółki wymaga bowiem poświęcenia czasu i odpowiedniego zaangażowania. Do wypełnienia jest dużo dokumentów, a choćby najmniejszy błąd wydłuża okres oczekiwania na otwarcie firmy. Cały proces rejestracji może trwać nawet kilka tygodni.

Dla wielu osób rejestracja spółki z o.o. jest skomplikowana i decydują się skorzystać z pomocy wykwalifikowanej osoby bądź firmy. Z pomocą doradcy rejestracja spółki stanie się prostsza. Trzeba jednak wiedzieć gdzie tego doradcy szukać (mała podpowiedź: można znaleźć go w naszej firmie). Korzystając z usługi rejestracji firmy można liczyć na pomoc już na etapie sporządzania umowy spółki w formie aktu notarialnego. Doradca doradzi w wyborze PKD odpowiedniego do profilu prowadzonej działalności oraz pomoże przejść przez wszystkie formalności.

Zakup spółki z o.o. pozwala ominąć proces założenia spółki. Mniej czasu poświęcimy na załatwianie formalności, a szybciej staniemy się posiadaczami spółki z o.o. To ważne jeśli chcemy rozpocząć działalność jak najszybciej – od momentu zakupu do otwarcia firmy dzieli zaledwie kilka dni. Gotowe spółki są w pełni zarejestrowane, posiadają także wszystkie niezbędne numery do prawidłowego funkcjonowania działalności. Możliwy także jest zakup spółki stażowej. Spółki te posiadają kilkumiesięczny bądź kilkuletni staż. Jest to dobra opcja dla osób, które chciałyby w szybkim czasie starać się o kredyt lub dofinansowanie.

Warto zastanowić się nad pomocą przy rejestracji spółki z o.o. lub zakupem gotowej firmy. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie od zakładania firmy samemu i martwienia się o  komplikacje, które są niewykluczone. Pozwoli także zaoszczędzić czas, który można wykorzystać na inne niezbędne rzeczy związane z zakładaniem własnej działalności.