Elektroniczna rejestracja spółki z o.o.

Zakładanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest dość problematyczne ze względu na szereg skomplikowanych procedur oraz niemałą ilość formalności, które poprzedzają jej otwarcie. Dodatkowo polskie realia i metrowe kolejki w instytucjach państwowych, czynią ten proces bardzo czasochłonnym.

Aby uniknąć tych problemów oraz odciążyć urzędy, opracowany został system eMS. Struktura ta umożliwia przedsiębiorcom oraz osobom fizycznym bezpłatny dostęp do wiadomości zawartych w Krajowym Rejestrze Sądowym, a także Monitorze Sądowym i Gospodarczym za pomocą Internetu. Zdecydowanym ułatwieniem dla przedsiębiorców, które zagwarantował powyższy program, jest umożliwienie składania wniosku o rejestracje spółki z ograniczoną odpowiedzialnością elektronicznie. Dokonuje się tego na podstawie wzorca umowy, przez co możliwość pomyłki została zminimalizowana.

Jakie są tego podstawowe korzyści?
To proste, od momentu uruchomienia internetowej rejestracji osoba, która zdecydowała się na otworzenie swojej działalności gospodarczej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może zarejestrować ją bez wychodzenia z domu oraz bez konieczności spisywania umowy u notariusza ani osobistego składania wniosku w siedzibie sądu.